Az ázsiai kultúrák, népek, országok magazinja a Civilradio.net-en

Orient Expressz

Orient Expressz #4: Milyen volt régen az Új Kína? - Józsa Sándor 2/1

2018. szeptember 29. - Orient Expressz

Hogyan nézett ki az 1950-es évek földszintes Pekingje? Milyen volt az egyetemi menza Mao hatalomra kerülése idején? Mit lehetett kezdeni Magyarországon a kínai tudással a nagy ugrás alatt? Miről szólt a kulturális forradalom? Hogyan szerzett információt egy magyar diplomata az 1970-es években? Mit…

Tovább

Orient Expressz #3: Hogyan épül a nemzet? - Száva Borbála

Feldolgozta-e már Kambodzsa, hogy a 20. század egyik legvéresebb diktatúrájának adott otthont? Maradt-e valami a múltból? Kik és hogyan írják a kambodzsai történelmet? Mire épül a khmer nemzeti identitás? S mit keres egy magyarkutató Kambodzsában? Az Orient Expressz vendége Száva Borbála…

Tovább

Orient Expressz #2: Mi van veled, Japán? - Ferber Katalin

Miért költözik valaki egyszer csak Japánba? Be tud-e illeszkedni egy külföldi? Milyen a japán oktatási rendszer? Hogyan működik a társadalom? Válságban van-e a felkelő nap országa? Az Orient Expressz második adásának vendége Ferber Katalin közgazdász, gazdaságtörténész. A riporterek Salát Gergely…

Tovább

Orient Expressz #1: Merre tart Kína? - Kusai Sándor

Miből lesz a diplomata? Mi történt Kínában az elmúlt negyven évben? Mit jelent a „kínai színezetű szocializmus” új korszaka? Lesz-e Kína 2050-re „gazdag, demokratikus, civilizált, harmonikus, gyönyörű modern szocialista nagyhatalom”, ahogy Xi Jinping államelnök-pártfőtitkár ígérte a legutóbbi…

Tovább
süti beállítások módosítása