Az ázsiai kultúrák, népek, országok magazinja a Civilradio.net-en

Orient Expressz

Orient Expressz #12: Milyen volt India a '70-es években? - Balogh András

2018. november 24. - Orient Expressz

India a szélsőségek hazája, ahol minden és mindennek az ellenkezője egyszerre jellemző. Csak hogy néhány példát említsünk – India a világ egyik legnépesebb országa – 1.3 milliárd fő hazája -, ahol egymás mellett van jelen a rendkívüli szegénység és a hihetetlen…

Tovább

Orient Expressz #11: Hogyan működik a kínai internetes gazdaság? - Bánhidi Ferenc

A kínai internettel kapcsolatban a nyugati sajtóban a leggyakrabban tárgyalt téma a cenzúra. A különböző honlapok letiltásáról, posztok törléséről szóló hírek mögött a valódi – és alighanem globális jelentőségű – folyamatok alig jelennek meg, pedig bőven lenne miről beszámolni. A kínai internet a…

Tovább

Orient Expressz #10: Hogyan modernizálódott Japán? - Ferber Katalin

Amikor a 19. század közepén a gyarmatosító hatalmak megjelentek a Távol-Keleten, az új helyzetre az egyes országok eltérő válaszokat adtak. Sokan megpróbáltak bezárkózni, hogy minimalizálják a külső hatásokat, ami persze nem járhatott sikerrel. Japán egész más utat választott. Modernizálta…

Tovább

Orient Expressz #9: Milyen Kínában tanulni a kínai tanítását? - Glasz Katalin

Miért megy valaki jog helyett kínai szakra? Hogy kerül ki az ember Kínába? Miként lehet megúszni kultúrsokk nélkül? És telefon nélkül? Hogy tanítják a kínaiak a kínai-tanítást? Hogy lehet az ember gyakorlaton otthon? Lehet-e Kínában kínaiakkal beszélni? Örülnek-e a kínaiak a külföldieknek? S…

Tovább
süti beállítások módosítása