Az ázsiai kultúrák, népek, országok magazinja a Civilradio.net-en

Orient Expressz

Orient Expressz #30: Létezik-e a világ? – Pap Melinda

2019. március 29. - Orient Expressz

A buddhizmus a legnagyobb világvallások egyike. Bár létrejöttének bölcsője India, de Kelet- és Délkelet-Ázsiában, Tibetben és Mongóliában is meghatározó vallássá vált, jelentős hatást gyakorolva az adott kultúrákra. Miközben eredetét tekintve alapvetően „keleti”…

Tovább

Orient Expressz #29: Milyen az a tehén-púdzsá? – Aklan Anna

India fantasztikusan színes és összetett világa sokakat vonz, de milyenek az indiai hétköznapok és milyen ez az ország egy kutató szemével? Az Orient Expressz vendége Aklan Anna, az ELTE és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem oktatója, aki 2018-ban szerzett doktori fokozatot a Közép-Európai Egyetemen.…

Tovább

Orient Expressz #28: Birkahere vagy a legkisebb lány? - Avar Ákos és Babai Dániel

Mongólia, ez a rohamléptekkel modernizálódó ország válaszút elé került. Miközben a mongol nemzeti identitás alappillére ma is a nomadizmus, a nomád kultúra, az elmúlt évtizedek változásai nem kedveztek ennek az életformának, a globalizáció kulturális hatásai fokozatosan háttérbe szorítják a…

Tovább

Orient Expressz #27: Mit szólt Meidzsi császár a Bösendorfer zongorához? – Tóth Gergely

Az idei az évfordulók éve Magyarország és Kelet-Ázsia kapcsolataiban. Japánnal 150 éve létesített diplomáciai viszonyt az Osztrák-Magyar Monarchia, a Kínai Népköztársaságot 70 éve ismerte el Magyarország, Dél-Koreában pedig 30 éve nyitottunk nagykövetséget. A keverőpult, amin a Civil Rádió adásai…

Tovább

Orient Expressz #26: Hogyan hangzik koreaiul: „fehérek közt egy európai”? - Osváth Gábor 2/2

Az Orient Expressz új adásában folytatjuk a beszélgetést Osváth Gábor koreanistával, a Budapesti Gazdasági Egyetem nyugalmazott tanszékvezetőjével, az ELTE oktatójával. A fő téma a koreai irodalom, amelynek egyre több alkotása magyarul is elérhető. Miről írnak az észak- és dél-koreai írók? Miről…

Tovább
süti beállítások módosítása